Demagógia a bludy na Chelemendikovej stránke

Autor: Ján Macek | 5.5.2014 o 11:55 | Karma článku: 13,49 | Prečítané:  29485x

Minule som išiel autom do Košíc a po ceste som si všimol niekoľko predvolebných bilboardov. Okrem nudných a fádnych SDKU bilboardov, ťažko pochopiteľných KDH bilboardov, ma prekvapilo množstvo bilboardov Sergeja Chelemendika, ktorý kandiduje za nacionalistickú stranu NaS. Pozrel som si na internete o koho a čo sa jedná.

Sergej Chelemendik sa narodil v Kyjeve, študoval v Moskve. Od roku 1988 žije na Slovensku. Zo začiatku pracoval ako ruský lektor. Dnes je spisovateľom, má svoje vydavateľstvo. V rokoch 2006 -2009 bol poslancom v NR za SNS. V roku 2011 spoluzakladal s Annou Belousovou stranu Národ a spravodlivosť, za ktorú teraz ide kandidovať do európskeho parlamentu.

Po presurfovaní stránok o Sergejovi Chelemendikovi sa mi vynorili v hlave otázky. Je ten Chelemendik len zdatný drístoš, prachobyčajný demagóg vytlkajúci prachy z naivity a hlúposti ľudí, človek trpiaci fantasmagóriami, alebo ide o dobre vyškoleného agenta KGB?

Ak si pozriete jeho webovú stránku, zistíte, že Sergej Chelemendik sa vezie na módnej vlne rôznych konšpirácií. Nájdete tam všetko možné. Od HAARPu, Bilderbergu, samodpálenia dvojičiek v New Yorku, iluminátov, slobodomurárov, až po tvrdenie, že Maďari neexistujú. Na týchto bludoch sa dá v dnešných časoch nedôvery k všetkému štandartnému dobre zarobiť. Čitateľ - zákazník si môže na jeho stránke zaplatiť prístup za 5 € za mesiac, 15 € za tri mesiace, alebo 25 € za pol roka. S rozšírením Internetu sa rozšírili aj čitatelia s mizerným vzdelaním, s absenciou kritického myslenia, či túžbou po bludoch. Ľudí s absenciou kritického myslenia je na Slovensku zrejme dosť (ach to naše školstvo...) a biznys tým pádom Chelemendikovi rozkvitá. Ak nie, tak ho niekto dobre platí. Súdim tak preto, lebo vidím množstvo bilboardov s Chelemendikom. Tie určite niečo stoja. Predpokladám, že si ich zrejme zaplatil sám, pretože Anna Belousová na tlačovke vyhlasovala, že ich nová stranička nemá peniaze.

Pri prezeraní Chelemendikovej stránky mi do očí okamžite udrela hustá putinovská demagógia. Chelemendik na svoju stránku dáva výhradne zdroje ruskej propagandy, často napríklad od televízie Russia today. 

Vezmime si napríklad, ako informuje o udalostiach v Odese.  Nadpisy ako "Odeský Osvienčim", "Banderovci pálili ľudí zaživa" sú štandardom. Nenájdete tam nič na vyváženie informácií z druhej strany, napríklad o tom, že "ruskí zelení turisti" v Odese cieľavedome napadli pochod za jednotnú Ukrajinu. A už vôbec sa na Chelemendikovej stránke neobjaví informácia o tom, že ich nenapadli len slovne, ale aj s automatickými zbraňami. Neobjaví sa tam ani informácia, že po nich strieľali z budovy odborov, hádzali Molotovové koktejly, neobjaví sa tam ani fakt, že keď už horelo, tak sa našli takí "banderovskí fašisti", čo pomáhali ľuďom dostať sa z budovy a volali hasičov.

Pre človeka ktorý je zvyknutý porovnávať si informácie nie je problém nájsť si iný výklad, než aký nám tu prezentuje Sergej Chelemendik. Stačí si trošku zasurfovať a človek objaví napríklad blog účastníka Odeskej tragédie s fotodokumentáciou, kde je očividné, že "ruskí zelení turisti" mali pripravené na stret s účastníkmi pokojného pochodu automatické zbrane. Tie zbrane boli použité. Výsledkom bola skratkovitá davová pomstychtivá reakcia proukrajinských futbalových fanúšikov, následné zahnanie ruských zelených mužíkov do budovy odborov, zapálenie budovy a tragédia. Hlavnú vinu na tejto tragédii ale nesie odeská polícia. Svojou neprofesionalitou, babráctvom a nečinnosťou (možno zámernou) umožnila eskaláciu a výbuch davového šialenstva. 

Na Chelemendikovej stránke nájdete prorusky, respektíve proputinovské oladené informácie a dezinformácie. Bežné sú tam nezmysly o tom, že Slovania sú holubičie národy. Samozrejme nenájdete tam ani zmienku o vojnových zločinoch Ruska v Čečensku, kde dochádzalo s Putinovým požehnaním k vraždeniu civilistov, kde bola zabitá pätina národa, čo sa dá už klasifikovať ako genocída. Chelemendik jednoducho podáva len jednostranné informácie v prospech Ruska.

Chelemendik neanalyzuje napríklad to, prečo si Putin pozval z Európy na referendum o pričlenení Krymu k Rusku výhradne európske politické strany z okraja, rôzne nacionalistické figúrky, ako napríklad madam Le Penovú, ktorá sa vezie na vlne nespokojnosti. Tieto figúrky z okraja politického spektra chcú pritom rozbiť EU, čo je zrejme aj cieľom Putina. Európu chce rozložiť zvnútra. Pre ľudí, môže byť nepochopiteľné, prečo Putin podporuje nacionalistov a zrejme aj fašistov v Európe, keď pritom jeho propagandistické média označujú Ukrajincov, čo sa vzbúrili proti štátnej mafii, korupcii a nespravodlivosti, fašistami. Takéto úvahy samozrejme na Chelemendikovej stránke nenájdete.

Po prečítaní Chelemendikových bludov a demagógie a hlavne po tom ako som zaregistroval, že kandiduje do EU parlamentu, si myslím, že Sergej Chelemendik nebude žiaden drístoš, či podnikavý človek zarábajúci na naivite a hlúposti ľudí, ale že bude zrejme agentom ruskej FSB (bývalej KGB). Jeho cieľe sú rovnaké ako má Putin. Pestovať medzi ľudmi hlúposť, šíriť národnostnú intoleranciu, rozširovať nedôveru voči všetkým politikom a demokratickým inštitúciam, rozbiť Európsku úniu. Myslím si, že sa mu celkom darí. Napríklad u nás má dobrú živnú pôdu. Školstvo neučí deti a mládež kritickému mysleniu, na zlo ktoré zanechali totalitné ideológie sa zabúda.Mnohí mladí ľudia už ani nevedia, čo sa napríklad v roku 1968 stalo. Ľudia zabudnú a dejiny sa zopakujú. Tomu významne napomáhajú takí ľudia, ako tavaričš Chelemendik.

Premnožení občania bez schopnosti porovnávať informácie a o nich rozmýšľať, nie sú v čase hojnosti a mieru nijako nebezpeční. Horšie je, ak príde turbulentná doba. Ako napríklad dnešná situácia na Ukrajine. Vtedy sa nekritickí občania, reagujúci skratkovite na emocionálne citlivé informácie, stávajú pre ostatnú spoločnosť a samých seba nebezpeční. Sú ľahko zmanipulovateľní, pretože si zvykli používať len amygdalu. Vo vypätých okamžikoch rýchlo podľahnú propagande a stávajú sa prostriedkom a nástrojom politických a mocenských cieľov inteligentných ale bohužiaľ amorálnych jedincov, či vlád.PS: Ešte pridávam zoznam pochybných, demagogických internetových portálov, ktoré sú podobné ako Chelemendikové bludy a ktorých zoznam vytvoril kolega Juraj Smatana. Bolo by zaujímavé preskúmať, kto ich platí. Kladiem si otázku, či to nie náhodou ruská tajná služba.


www.svetkolemnas.info
www.zvedavec.org
www.ac24.cz
http://www.rodinajezaklad.sk/
www.stopautogenocide.sk
www.vzdor.sk
www.osud.cz
http://czech.ruvr.ru/
http://slovak.ruvr.ru
http://www.zemavek.sk/
http://panobcan.sk/
www.czechfreepress.cz
http://vaseforum.sk/blog/
www.slobodnyvysielac.sk
www.hlavnespravy.sk - podľa žiadosti o 2% ich vydáva občianske združenie SBMS z Košíc,
http://www.ives.sk/registre/detailoz.do?action=aktualny&formular=ico&id=203847

www.badatel.sk

www.badatel.net

www.protiprudu.org

www.beo.sk

http://obcianskytribunal.sk/blog/

www.sho.sk

http://www.voxvictims.com/

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/

http://www.magnificat.sk/

www.freepub.cz

http://vkpatriarhat.org.ua/cz/ - veľmi zaujímavý web tzv. Byzantského katolíckeho patriarchátu. Napriek názvu je organizácia v konflikte s pápežom - ide o schizmatickú sektu. Číry mix tém ako čipy, NWO, očkovanie + protieurópska a protiamerická propaganda + Rusko ako záchranca.

http://www.spolocnostsbm.com/ - ďalší zo skupiny webov, ktoré kombinujú "záchranu rodiny pred homosexuálmi" s podporou ruskej politiky voči Ukrajine.

http://svobodnenoviny.eu - kombinácia "záhadológie" s podporou politiky Ruska a odporúčaním Slobodného vysielača

http://www.auria.sk/blog/

http://afinabul.blog.cz/

www.dolezite.sk

http://www.inespravy.sk/ - RSS rázcestník na mnoho "alternatívnych" webov

http://www.tvina.sk/

http://www.nadhlad.com/

http://www.ze-sveta.cz

http://nwoo.org

http://orgo-net.blogspot.sk

http://www.cez-okno.net

http://www.vlastnihlavou.cz/

http://www.neskutocne.sk/ - klasická zmes "fuj USA/EÚ - silné Rusko", obalená veľkým množstvom zaujímavostí zo sveta, anonymný prevádzkovateľ

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí kúpil nesprávne testy. Nie sú na domáce použitie, ako tvrdil

Vyše polovica z nich nie je ani na výter z nosa, ako tvrdil minister.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hrať sa bude klasika

Matovič musí obetovať Krajčího.


Už ste čítali?