Polovičná demokracia

Autor: Ján Macek | 30.3.2014 o 12:10 | (upravené 30.3.2014 o 12:21) Karma článku: 6,80 | Prečítané:  1058x

Pán prezident Kiska poďakoval všetkým voličom, že prišli voliť. Pán prezident Kiska sa pomýlil, respektíve neformuloval svoje poďakovanie správne. Pri tej eufórii z výsledkov je to pochopiteľné. Smutná realita je ale taká, že všetci rozhodne neprišli. Voliť prišla bohužiaľ len polovica. Mnohým sa zdá, že Slovensko zažilo úžasný okamžik a že sme v tomto momente dosiahli demokratickú dospelosť. Ale nie je to tak. Výsledky volieb znamenajú, že Slovensko je aj naďalej chorá krajina, v ktorej žije momentálne 49,52 % idiotov.

Prečo idotov? Pre podráždených nevoličov tu mám vysvetlenie. Pôvod slova idioti je v starom Grécku. Tam toto slovo označovalo ľudí, ktorí mysleli len na seba a neúčastnili sa verejného života, nezaujímali sa o problémy a život komunity, ktorej boli súčasťou. Stačí napísať do googlu slovo idiotes a urazení uvidia, že si nevymýšľam. Nechcel som ich týmto uraziť, chápem prečo nechodia voliť, sám som raz voliť nebol. Chcem, aby sa zamysleli.

Výsledky volieb mnohí ešte nepochopili. Hlavne tí čo majú obrovskú radosť zo zmeny politického vetra na Slovensku ešte nevedia, že majú len polovičnú radosť a mnohí tí, ktorých  kandidát prehral, len polovičné sklamanie. Výsledky volieb ukazujú, že budeme mať polovičného prezidenta. Výsledky volieb ukazujú, že máme polovičnú demokraciu.

To všetko znamená, že minimálne nasledujúcich desať rokov je veľmi vážne riziko, že sa tu budú robiť polovičné riešenia. Môžeme stále prešľapovať na mieste a sledovať opäť to, ako nás mnohí politici bez chrbtovej kosti naďalej klamú, podvádzajú a okrádajú.

Najdôležitejšia vec pre vychádzajúce politické hviezdy bude neustále presviedčať skutkami a slovami polovicu našich pasívnych občanov, že je pre nich užitočné sa verejného života zúčastňovať. Najdôležitejšie bude ľudí inšpirovať a nesklamať. Pre všetkých tých, čo sa volieb zúčastnili, bude najlepšie, ak sa pohnú z miesta a nebudú čakať na zázrak a spasiteľa a začnú vstupovať do politických strán. To je najdôležitejšie! Dúfajme, že po rokoch napríklad nebudú na Slovensku v parlamente strany, ktoré majú po 200 300 členov(napríklad SAS), ale strany, ktoré budú mať po desaťtisícoch členov. Ak to tak bude, potom nebude táto demokracia chorá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí kúpil nesprávne testy. Nie sú na domáce použitie, ako tvrdil

Vyše polovica z nich nie je ani na výter z nosa, ako tvrdil minister.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hrať sa bude klasika

Matovič musí obetovať Krajčího.


Už ste čítali?