Deviatak dospel skôr ako celé Slovensko

Autor: Ján Macek | 26.3.2014 o 18:20 | (upravené 26.3.2014 o 18:25) Karma článku: 16,46 | Prečítané:  2653x

Dnes po vyučovaní ma v počítačovej učebni prepadla banda deviatakov, ktorí si chceli zahrať počítačovú hru. Po prosíkaní som ich pustil k počítačom. Kým nabiehal operačný systém, tak som sa ich zo srandy opýtal, že koho budú voliť za prezidenta. Hneď začali s rehotom sypať mená Ďulu Bárdoša, Prechádzku, pána školníka a ešte... už si neviem spomenúť koho. Keď som ich už vážnejšie upozornil, že majú na výber len medzi Ficom a Kiskom, tak mi jeden z nich povedal: "Volil by som Kisku. Nevolil by som Fica, pretože ak by vyhral, tak potom by si sám navrhoval a schvaľoval zákony".

Chlapec u mňa zložil skúšku politickej dospelosti a z občianskej náuky by odo mňa dostal veľkú jedničku s hviezdičkou. V krátkej odpovedi vystihol to, čo na Slovensku doteraz nepochopila prinajmenšom polovička jej obyvateľov a tri štvrtiny parlamentu (aj keď u Kolesíkov primárne nejde o chápenie, ale o sledovanie palca pani Laššákovej).

V týchto voľbách sa ukáže, či ešte existujú inteligentní voliči Smeru. Dúfam, že inteligentný volič Smeru dobre vie, že voliť Fica sa mu neoplatí. Inteligentní voliči Smeru by mali vedieť, že koncentrácia moci prinesie im a ich strane z dlhodobého hľadiska len stagnáciu a úpadok. Strane myšlienkový a radovým členom Smeru ekonomický.

V týchto voľbách rozhodujeme my všetci aj o tom, či umožníme jednému človeku, jednej strane a pár zazobaným kamarátom uchvátiť všetky dôležité štátne orgány. Ak to dovolíme, tak už nemusíme mať demokraciu.

V týchto voľbách my všetci rozhodujeme o tom, či naša nezrelá demokracia konečne prekoná detské štádium, alebo nebodaj pubertu.

Deviatak ma dnes veľmi povzbudil. Dodal mi vieru, že až on bude v mojom veku, tak demokracia na Slovensku konečne dospeje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí kúpil nesprávne testy. Nie sú na domáce použitie, ako tvrdil

Vyše polovica z nich nie je ani na výter z nosa, ako tvrdil minister.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hrať sa bude klasika

Matovič musí obetovať Krajčího.


Už ste čítali?