Je Putin kryptofašista?

Autor: Ján Macek | 2.3.2014 o 11:10 | Karma článku: 17,62 | Prečítané:  2793x

V diskusných fórach k udalostiam na Ukrajine sa dennodenne stretávam s názormi, že na Ukrajine prebrali moc fašisti. Oficiálne to tvrdí aj ruská propaganda. Myslím si, že je to ale úplne naopak. Nie na Ukrajine, ale v Moskve vládnu fašisti. Dôkazy? Stačí si porovnať čo robil Hitler a čo robí Putin.

Krym 2014 = Mníchov 1938

Putin sa rozhodol poslať vojsko na územie suverénneho štátu, Ukrajiny, pod zámienkou, že ruské obyvateľstvo je utláčané a že je potrebné ho ochrániť. Na Kryme sú vraj ohrozené životy Rusov, je ich potrebné ochrániť.  
To isté tvrdil v roku 1938 Hitler. Vraj je potrebné ochrániť etnických Nemcov pred krvilačnými Čechmi. Chamberlein a Daladier síce chceli naivne odvrátiť vojnu, ale de-facto naopak vojne pomohli.

Prístup k homosexuálom.

V Rusku začali platiť zákony proti homosexuálom. Homosexuáli boli doslovne postavení mimo zákon. Akýkoľvek prejav ich orientácie je trestaný vezením.
V Nemecku po prevzatí moci fašistami sa dialo niečo podobné. Homosexuáli boli považovaní za odpad, menejcenných ľudí a boli medzi prvými, spolu so Židmi a komunistami, posielaní do koncentračných táborov.

Prístup k ľudským právam, slobode slova.

Akýkoľvek prejav nesúhlasu s Putinovou politikou na námestí v Moskve sa trestá. Protestujúci sú odsúdení stratou slobody na niekoľko rokov. Sloboda slova je Putinovi cudzia, tak ako bola Hitlerovi. Putin, tak ako Hitler, skoncentroval vo svojich rukách moc. Putin, tak ako Hitler, používa na vymieľanie mozgu nacionalizmus. V tom mu účinne pomáha propaganda a rafinované spôsoby pohrobkov KGB, teda dnešnej FSB.


Putin je podľa môjho názoru veľmi nebezpečný človek, ktorý tak ako Hitler, nepotrebuje moc, ale pomoc . Od psychiatra.

Putin porušil na Kryme medzinárodné právo. Západní politici teraz nevedia čo majú robiť, skrývajú sa za nič nehovoriace slová o pobúrení, obavách a podobne.

Dejiny sa zrejme opakujú, len v inom zafarbení a inými slovami. Znovu sa jedná o konflikt medzi demokraciou a totalitarizmom. Problém je, že politici EU, tak ako Chamberlein a Daladier v roku 1938, alibisticki pred Putinom cúvajú. Ide predsa o plyn a obchod...

Ale dokedy?  Ak cúvnu Putinovi aj teraz, môžeme sa o pár rokov dočkať niečoho oveľa horšieho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí kúpil nesprávne testy. Nie sú na domáce použitie, ako tvrdil

Vyše polovica z nich nie je ani na výter z nosa, ako tvrdil minister.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hrať sa bude klasika

Matovič musí obetovať Krajčího.


Už ste čítali?