Pán minister Čaplovič! Prosím neďakujte, ale odvolávajte!

Autor: Ján Macek | 15.2.2014 o 21:45 | (upravené 15.2.2014 o 23:21) Karma článku: 20,27 | Prečítané:  11178x

Vážený pán minister! V STV ste sa v adventom čase poďakovali nášmu kolegovi Otovi Žarnayovi za principiálne postoje, na ktoré doplatil vyhodením z práce. Ota Žarnaya to určite potešilo, ale neuspokojilo. Vaše poďakovanie neuspokojilo ani mňa. Určite neuspokojilo ani moje mnohé kolegyne a mnohých kolegov z celého Slovenska, pre ktorých slová ako spravodlivosť, etika a morálka nie sú len prázdne slová. Pevne verím, že neostanete len pri poďakovaní, ale urobíte všetko preto, aby tí čo vyhodili nášho čestného a principiálneho kolegu z práce, boli odvolaní z riadiacich funkcií.

Pravdepodobne ste nepostrehli to, že bola uverejnená Správa o kontrolnej činnosti Útvaru hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja za obdobie roka 2013. Prosím Vás, prečítajte si ju. Zaberie Vám to len 5 minút.

Využite svoju právomoc, ktorú Vám udeľuje zákon č.596/2003 a podajte konečne návrh na odvolanie riaditeľa Obchodnej akadémie v Košiciach PaeDr. Petra Ivana. A nielen na riaditeľa Ivana. Aj vedúci odboru školstva pri KSK, Štefan Kandráč má maslo na hlave. Mnohí čo tento prípad dobre poznajú, Vám potvrdia, že on je tou osobou, ktorá ťahala pri odvolávaní Ota Žarnaya nitky z temného pozadia.

Pre návrh na odvolanie riaditeľa Petra Ivana máte všetky potrebné dôkazy. Na tlak na odvolanie Kandráča máte Vaše svedomie, logiku a zmysel pre česť a spravodlivosť. Neváhajte. Zo správy kontrolórov je na 100 % jasné, že Oto Žarnay konal správne a k prospechu všetkých, čo poctivo platia dane.

V správe sa píše, že v období od 1.1.2010 do 31.10.2013 došlo k porušeniu finančnej disciplíny zo strany vedenia školy v celkovej výške 78 765,92 €.

Hlavný spor riaditeľa OA a šéfa odboru školstva pri KSK s Otom Žarnayom sa točil hlavne okolo platenia za právne služby. V podrobnej správe sa píše, že školou najatá právnička JUDr. Alena Rudohradská neurobila dlhé mesiace prakticky nič, čo by nedokázali urobiť učitelia samotní.

To sa tak naozaj v správe píše pán minister!

Za to NIČ brala celý rok 2011 mesačne 450 €. Riaditeľovi OA sa zrejme ničnerobenie právničky JUDr. Aleny Rudohradskej tak zapáčilo, že jej od 4.4.2012 opäť podpísal zmluvu na dohodu a zvýšil jej odmenu na 550 € mesačne.

Určite neunikne Vašej pozornosti pri čítaní správy aj to, že JUDr. Alena Rudohradská mala podpsané zmluvy aj s ďalšími školami v pôsobnosti KSK, ktoré jej od konca roku 2010 vyplatili spolu 36 192, 20 €. Pripomínam, že JUDr. Alena Rudohradská bola spoločníčka brata šéfa odboru školstva Štefana Kandráča vo firme Hydrowood. Náhoda?

Dúfam, že v neskutočné náhody neveríte pán minister a časom dáte v parlamente nejaký návrh na systémovú zmenu, aby sa čo najviac zúžil priestor pre rôzne pijavice. Zaujímavé by napríklad bolo, ak by peniaze išli po línií štátna pokladňa → školy. Bez medzičlánkov.

Dúfam, že budete apelovať na svojho spolustraníka zo Smeru, župana KSK Zdenka Trebuľu, aby si s prepáčením za výraz, vyčistil chliev, ktorému velí. Prečo musím tak škaredo písať? V správe sa totiž dočítate napríklad aj to, že kým učiteľov z práce prepúšťali, tak rôzne individuá sa na školstve ešte viac priživovali!

Pán minister! Ak ste ešte doteraz nezbystrili pozornosť, tak aspoň v skratke...

Vedenie školy porušilo

  • Zákon o verejnom obstarávaní, zákon o archívoch a registratúrach
  • Zákon o štátnej správe v školstve a školskej samospráve
  • Zákon o rozpočtových pravidlách v školstve a školskej samospráve
  • Zákon o rozpočtových pravidlách verejnej správy
  • Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
  • Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnacoch
  • Zákon o finačnej kontrole a vnútornom audite

Pán minister Čaplovič! Verím, že návrh na odvolanie riaditeľa OA PaeDr. Petra Ivana už máte pripravený a práve ho podpisujete. Náš kolega Oto, ale aj my všetci, si to nielen zaslúžime, ale aj potrebujeme. Oto najviac.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Krajčí kúpil nesprávne testy. Nie sú na domáce použitie, ako tvrdil

Vyše polovica z nich nie je ani na výter z nosa, ako tvrdil minister.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hrať sa bude klasika

Matovič musí obetovať Krajčího.


Už ste čítali?