Hyeny si urobia promo akciu a my to zaplatíme

Autor: Ján Macek | 4.7.2013 o 10:32 | Karma článku: 22,76 | Prečítané:  17970x

Dvaja naši horolezci boli v Pakistane zavraždení teroristami. Nuž, čo. Je to pre ich rodiny tragédia a pre nás poučenie, že netreba liezť tam, kde primitívi a idioti riešia problémy kalašnikovom. Vôbec som nemal chuť sa k tomu vyjadrovať, pretože je to citlivá a intímna záležitosť a o mrtvých len dobre, ale nakoniec sa k tomu vyjadrujem, pretože už vôbec nejde o tých dvoch zavraždených. Keď vidím ako sa na tom priživujú Fico a Kaliňák, tak mi je na vracanie.

Hyen je medzi nami všade dosť. Ľudia sa veľmi radi zaujímajú o tragédiu iných. Už sme si zvykli, že bulvár im túto túžbu vie vrchovato uspokojiť. Berieme to už ako samozrejmosť a mnohí toto priživovanie sa na tragédiách tolerujeme. Bohužiaľ teraz sa k priživovaniu pripojili aj naši vrcholní predstavitelia, Fico a Kaliňák a to sa už tolerovať nedá. Aspoň ja nemôžem. Zachytil som pár ich vyjadrení a dospel som k presvedčeniu, že tí dvaja si zrejme v duchu povedali - " Toto je výborná príležitosť na zdvihnutie popularity a volebných preferencií!" A tak sa dali do práce. Neostalo len pri vyjadrení sústrasti rodinám. Odrazu sa zo súkromnej tragédie stala tragédia štátna. Odrazu bol štátny pohreb, odrazu rodiny dostanú po 33 000 € a odrazu sa naši potentáti pretrčali kde sa len dalo.

Ak by našich politikov Fica a Kaliňáka naozaj skutočne ľudsky a osobne zasiahla táto tragédia, tak si myslím, že by od nich bolo čestné a šľachetné, ak by otvorili svoje vlastné peňaženky a pozostalým rodinám zaplatili pohreb a odškodné zo svojho. Nakoniec, majú na to. Namiesto toho to ale zaplatíme my všetci.

Ja ale odmietam platiť každej rodine, ktorú postihne tragédia. Prečo ja daňovník mám zaplatiť štátny pohreb a odškodnenie rodinám pozostalých?! To tí horolezci v tom Pakistane plnili nejakú dôležitú úlohu zadanú štátom? Určite nie. Ak by ich nezabili, tak málokto by postrehol, že tam vôbec boli. Išli tam na vlastné riziko. Sami horolezci určite vedeli, že cestujú do oblasti, kde sa bojuje, vedeli, že je tam sporné územie medzi Indiou a Pakistanom, vedeli že v dolinách panujú zvyky ako u nás v stredoveku a vedeli, že americké drony tam vraždia nielen teroristov (otázka je či sú naozaj teroristi, pretože sú tam doma), ale aj ich deti a ženy, vedeli, že tí ľudia horia pomstou a vybijú si zlosť na prvom západniarovi, ktorého stretnú. 

Tak ešte raz. Prečo ja daňovník to mám platiť? Každý mesiac sa stane nejaká tragédia a rodiny prichádzajú o svojich blízkych. Vraždí sa aj u nás na Slovensku, niekto zahynie pri autonehode, niekto dokonca v práci. Nepostrehol som, aby každý mesiac Fico a Kaliňák robili štátne pohreby, alebo posielali po 33 000 €. Vražda našich horolezcov ale bola o niečom inom. Je prvá svojho druhu, nie je to obyčajná vražda, je mediálne príťažlivá, je výbornou príležitosťou pre politikov priživiť sa na tragédií a ošiali terorizmu. 

Pre mňa toto smutné divadlo, keď sa zneužíva smútok, znamená len jedno. Pre politikov sa stala tragédia výbornou príležitosť odviesť pozornosť obyvateľstva od káuz či problémov, ktoré sa nám začínajú kopiť a na ktoré si radový volič už aj pomaly zvykol ako na niečo normálne. Naši potentáti dobre vedia, že u tých jednoduchších občanov vzrastie chuť ich opätovne zvoliť. Preto to divadlo.

Veľmi by ma zaujímalo, čo asi tak hovoria na túto politickú tragikomédiu horolezci, ktorí sa na toto divadlo pozerajú z neba. Predpokladám, že im je z toho divadla tiež zle.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?