Učitelia-otroci vypíšu a daňovníci-otroci zaplatia

Autor: Ján Macek | 25.5.2013 o 15:45 | (upravené 27.5.2013 o 13:34) Karma článku: 19,44 | Prečítané:  12252x

Na 1 300 škôl prišla z ministerstva školstva požiadavka na spoluprácu. Učitelia opäť majú vypísať nejaké papieriky. Ide o depistážny prieskum výskytu žiakov, ktorí sú odporúčaní do poradenskej starostlivosti CPPPaP. Triedni učitelia si majú pekne sadnúť za stôl a vypisovať.  Nepýtajte sa ma na čo to je, pretože mňa z takých vecí bolí hlava. Ide o to, že učitelia to majú vypisovať zadarmo vo voľnom čase a pritom je na to vyčlenených z eurofondov 14 780 699,22 €!

Na rôzne projekty v školstve ide ministerstvo školstva minúť viac ako 200 miliónov € zo štrukturálnych fondov EU. Zvykli sme si, že na hlúposti v školstve tečú peniaze a na dôležité veci sa nedostáva. Zvykli sme si na tie hlúposti tak,že sa nad tým nepozastavujeme a už vôbec sa nám nezdvíha žalúdok.

Momentálne sme sa ale dostali do ďalšieho byrokraticko europrojektového levelu, z ktorého sa nám síce nemusí zdvihnúť žalúdok, ale aspoň zvýšiť tlak. Mne aspoň ten depistážny prieskum tlak zdvihol. Pre tento nový byrokraticko ministersko eurofondový level je príznačný tento postup: 1. vypracuje sa europrojekt (v tomto prípade za 15 miliónov €), 2. ministerstvo požiada školy o vyplnenie niečoho, 3. mnohí riaditelia zavelia, 4. nakoniec triedni učitelia vzdychajú dve tri hodiny nad nejakým prieskumom. Všetci zainteresovaní okrem riaditeľov a triednych učiteľov budú za to bohato odmenení. V tomto "depistážnom" prípade má byť oficiálna odmena pre manažérov od 50 000 do 100 000 €., celkové interné personálne výdavky majú byť 1 007 559 €. Neoficiálne odmeny radšej nerozvíjam. Kto nebol posledných desať rokov na Marse, ten vie čo mám na mysli.

Učiteľky a učitelia sú poslušní. Aj teraz mnohí poslúchnu a zadarmo vypíšu to depistážne neviemčo. Sú poslušní až tak, že sa degradovali naozaj na úroveň toho paidagóga v starom Grécku. Vypíšu poslušne všetko, čo nesie pečiatku ministerstva školstva. Sú to otroci systému. Ich problém...

Občania SR, ktorí so školstvom už dávno nič nemajú, by ale mali zbystriť pozornosť. Vynára sa pred nimi ďalšia faktúra, s ktorou im pred nosom mávajú politici a vysokí úradníci. Tých 15 miliónov nezaplatí len EU! 2 217 104,88 € zaplatia oni (aj my učitelia). A to ešte rozhodne nie je koniec. Môže sa stať to, že po roku dvoch sa nejaká komisia v Bruseli rozhodne, že celý europrojekt obsahoval chyby a všetko sa bude musieť uhradiť z rozpočtu SR. Potom to občan-daňovník zacvaká všetko. A čo z toho bude dobré pre slovenské školstvo? Každý normálny učiteľ vám povie, že nič.

A kto sa chce presvedčiť na vlastné oči o čom som písal, nech si číta zmluvu TU.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?