Portrét zradcu Ústavy zo steny preč!

Autor: Ján Macek | 7.1.2013 o 12:35 | (upravené 9.1.2013 o 19:52) Karma článku: 23,61 | Prečítané:  8723x

Mnohí špičkoví právnici vyhlásili, že Ivan Gašparovič nevymenovaním pána Čentéša za generálneho prokurátora porušil Ústavu SR. Súhlasím. Osobne som presvedčený, že Ivan Gašparovič nedodržiava pravidlá hry, vykladá si Ústavu podľa svojich, Ficových a kleptomansko-oligarchických predstáv. Tiež som presvedčený, že tým pádom nie je reprezentatívnym predstaviteľom celej spoločnosti, ale len úzkeho kruhu rýchlych zbohatlíkov a politikov bez chrbtovej kosti. Považujem ho tým pádom za človeka pochybnej morálky. Jeho charakter mi už dávno pripadá slizký a odpudzujúci. Ak teda nedodržiava Ústavu, tak škodí Slovenskej republike, či nie? Vraj to ešte nie je vlastizrada, ale len nedodržiavanie Ústavy. To v mojom prípade stačí na to, že nemám viac chuť učiť pod jeho portrétom zaveseným vedľa tabule. Ak obraz s prezidentom Gašparovičom náhodou nájdem, tak ho okamžite zvesím dole.

Aj keď je naša Ústava nedokonalá a má veľa chýb, je záväzným dokumentom, ktorý musí byť pre všetkých občanov posvätný a záväzný. Ak nebude, tak bude v našej spoločnosti paradoxne veľká sloboda. Ale ako povedal už pred 2 000 rokmi Cicero - „Výsledkom veľkej slobody je otroctvo". Ak si každý bude vysvetľovať Ústavu a zákon podľa svojho názoru, tak potom tu budeme mať chaos, ktorý sa zákonite ukončí otroctvom. Je porušovanie Ústavy prvým občanom štátu vykročením do otroctva?

Rozhodol som sa k demonštratívnemu zveseniu obrazu prezidenta. Problém ale je, že jeho portrét už ľahko nenájdem. V triede totiž môže visieť len preambula Ústavy a štátne symboly. Podľa zákona č.596/2003 Z.z. a Smernice MŠ SR č.11/2010 obraz s prezidentom nemá v triede visieť. Moje rozhodnutie zvesiť dole obraz s prezidentom je teda na figu. A tak som si chcel zaprotestovať! Ostáva mi už len podpísať petíciu za jeho odvolanie a čakať na referendum. Ale aj tam sa črtá problém. Ak sa uskutoční referendum o odvolaní Gašparoviča z prezidentského úradu a v referende ho ľudia neodvolajú, tak potom podľa našej Ústavy rozpustí prezident Národnú radu do 30 dní od vyhlásenia výsledkov ľudového hlasovania. A tu je ten problém. V takom prípade prezidentovi začína plynúť nové volebné obdobie. A keďže u nás sa stáva, že ľudia si vo voľbách vyberú to najhoršie riešenie, tak je možno lepšie nerobiť nič, nepodpisovať nič a čakať, kým starý ujo odíde. A medzitým hľadať jeho portrét v triede a demonštratívne ho pred žiakmi zvesiť dole.

Deti a mládež musia mať nejaký výchovný vzor a náš prezident má k nemu veľmi ďaleko. Aj keď sa často oháňa slovami "Slovensko, vlasť, spoločnosť, právo, Ústava", jeho skutky sú úplne iné. Každý, kto nie je padnutý na hlavu, si už dávno všimol, že jeho slová sa rozchádzajú s jeho skutkami. Myslím, že je to človek, ktorý nám už veľakrát dokázal, že myslí v prvom rade na seba a záujmy svojich kamarátov, ako na blaho všetkých občanov Slovenska.

Ak teda nájdem jeho portrét, tak ho zvesím a teším sa na diskusiu so staršími žiakmi. Verím, že žiaci sa ma budú pýtať, prečo som zvesil jeho portrét. Rozhovor možno bude takýto:
"Prečo ste ho zvesili?"
"Pretože porušil Ústavu, keď nevymenoval nového generálneho prokurátora."
"Prečo ho nevymenoval?"
"Pretože by nový generálny prokurátor vadil mnohým vplyvným ľuďom, ktorí prišli k majetku nečestným spôsobom. Pretože nový generálny prokurátor by mohol dať žalobu na ľudí, ktorí okrádajú občanov Slovenska. Pretože by to ohrozilo mnohých politikov. Pretože by to mohlo nakoniec ohroziť aj jeho samotného, pretože je dlho v politike a určite nemá čistý štít."
"Ako je potom možné, že ho ľudia zvolili?"
"Pretože máme na Slovensku veľa dôverčivých a pasívnych občanov, čo tolerujú politikom prečiny aj zločiny. Pretože mnohých oklamal. Pretože mnohí občania sú hlúpi a nevzdelaní, pretože morálka je u nás v defenzíve a u občanov víťazí egoizmus, nenásytnosť a zaslepenosť."
"Je to až také zlé pán učiteľ?"
"Žiaci! Dokiaľ bude visieť portrét toho človeka v triedach a úradoch, tak je to až také zlé!"

PS: Pripájam informáciu o petícii, ktorá sa objavila v diskusii. Ja som vychádzal z informácie, ktorá bola publikovaná tu a ktorú som si nesprávne vysvetlil.
Z diskusie:
Petícia nie je iniciovaná za zámerom vyvolania ľudového hlasovania o odvolaní prezidenta. Petícia má za cieľ vyzvať poslancov NR SR, aby prezidenta občalovali z porušenia Ústavy SR - teda podali obžalobu Ústavnému súdu, ktorý v prípade porušenia Ústavy SR rozhoduje o tom, či prezident zloží alebo nezloží funkciu. V tom prípade nehrozí žiadne ďalšie funknčné obdobie zlého prezidenta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?