Vystúpte z „Penty“! Možno ušetríme miliardu...

Autor: Ján Macek | 2.7.2012 o 10:35 | (upravené 2.7.2012 o 10:59) Karma článku: 11,53 | Prečítané:  815x

Vážení spoluobčania! Hlavne mám na mysli tých 1 200 000 občanov, ktorí majú uzatvorenú zmluvu so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Ako iste viete, ale asi skôr neviete, tak zdravotná poisťovňa Dôvera patrí Pente a slovenským podnikateľom schovaným za cyperskou spoločnosťou Prefto Holding. Ako iste viete, alebo skôr neviete, tak vaše odvody sa prakticky zdaňujú na Cypre, ktorý už mimochodom požiadal o finančnú pomoc EU.  Minule som písal o tom, že Penta platí nášmu štátu 6 % daň, kým vy, vážení občania, 20 %. Nevytáča vás to? Ak áno, tak načo čakáte? Príležitosť máte do 30. septembra.

V diskusnej relácii o 5 minút 12, pán premiér vyhlásil, že chce presadiť jednu súkromnú poisťovňu. Môžete si o pánovi Ficovi myslieť čo len chcete, ale v tomto má pravdu. Jedna štátna zdravotná poisťovňa by bola pre nás všetkých výhodnejšia a lacnejšia. Je možné, že lekári by sa stále nenaťahovali s poisťovňami, my pacienti by sme neboli braní ako rukojemníci a ak by bola aj poriadna kontrola a transparentnosť v našom štáte, tak by sme sa dožili aj slušnej zdravotnej starostlivosti. Samozrejme, ak by aj bola len jedna štátna poisťovňa, tak by aj naďalej existovala možnosť pripoistiť sa u súkromných zdravotných poisťovní. Kto by chcel niečo navyše, napríklad aby mu sestrička škrabkala s pierkom zadok, tak ten by sa pripoistil. Určite sa nájdu súkromné poisťovne, ktoré vám s radosťou takú zmluvu strčia pred nos. Tak to majú zariadené napríklad v Rakúsku a Nemecku, aj keď s tým pierkom to nie je také isté.

Slovensko je asi nesmierne bohatá krajina, keď naše dane a odvody, teda verejné prostriedky, dávame súkromným spoločnostiam. Ich priznaný zisk je vraj len 20 miliónov ročne. Samozrejme ten priznaný. Ďalej pripočítajte náklady na ich honosné sídla, vynovené pobočky, byrokraciu a všetky ostatné serepetičky. Je paradox, že zdravotníctvo máme v trvalom bankrote a poisťovne majú zisky. Je paradox, že súkromníci majú zisk z verejných prostriedkov. Myslite si o tom čo chcete, ale skúste si predstaviť, že ste v rodine ušetrili nejaké peniaze a dáte ich niekoľkým podnikateľom, ktorí si za ne kúpia nové vily, jachty, autá a podobne. No a potom vám páni podnikatelia oznámia, že dávate málo a že oni vám nevedia poskytnúť také služby, aké požadujete.  

Vážení poistenci Dôvery, ale aj Unionu! Do 30. septembra sa môžete odhlásiť z Dôvery a prihlásiť sa v štátnej zdravotnej poisťovni. Ak máte pochybnosti, porozprávajte sa na túto tému so svojím lekárom, ten bude vedieť 100 % viac ako ja.  Ja viem, že si mnohí poviete, že som asi Don Qujiote de la Mancha, prípadne si poviete, že som tajný agent Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Ja viem, že si asi poviete, že to nie je žiadna výhra, ale zamyslite sa nad tým, že ak tak urobí milión poistencov, či to výhra nebude. Ak máte pochybnosti, skúste porozmýšľať, či by to nebolo pre nás všetkých, a teda aj pre vás, dobré. Napríklad len kvôli tomu, že pán premiér Fico zamýšľa použiť miliardu € na odkúpenie poisťovní. Chcete dať PENTE miliardu? Ak nie, tak neváhajte, predbehnite ho a nechajte súkromné poisťovne skrachovať! Nič zlé sa nestane, lekári nezmiznú, nemocnice sa nevyparia a sestričky vám tú inekciu aj tak pichnú. Možno ale ušetríme miliardu €!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?