ESET 18,7 %. PENTA 6%.

Autor: Ján Macek | 6.6.2012 o 17:55 | (upravené 6.6.2012 o 18:02) Karma článku: 25,38 | Prečítané:  12606x

Čo by ste povedali na to, keby ste vy platili 19 % daň a váš zazobaný sused 6 % daň. Je to ok? Určite nie a určite by ste to pociťovali ako veľkú nespravodlivosť. Možno by ste sa nazlostili a rozhodli sa, že aj vy budete platiť len 6 %! Možno by ste to dali na súd, možno by ste oslovili politika, ktorého ste volili, nech s tým, do frasa, niečo urobí.

ESET 18,7 %. PENTA 6%. Čo znamenajú tie čísla s percentami? Podľa  blogu Martina Mlýnka v Trende ide o efektívne zdanenie firiem, ktoré majú možnosť podnikať na Slovensku. Znamenajú, že úspešná softwarová firma ESET , ktorá robí veľmi dobré meno Slovensku, zaplatí percentuálne trojnásobne na daniach viac, ako investičná firma PENTA, ktorá nerobí dobré meno Slovensku.

Úspešná firma ESET platí pekne bez obchádzania, nepotrebuje žiadne daňové raje na Cypre, nerobí jej problém prispieť na školy, nemocnice, bezpečnosť, súdy, cesty etc..  PENTA platí dane inému štátu, daňovému raji na Cypre. Zrejme je oproti ESETu veľmi neúspešná, lebo hoci už má zdravotnú poisťovňu Dôvera, reťazec lekárni Dr. Max , tak jej chýba už len pár nemocníc.

Nechápem, prečo naši politici dovolia, aby takáto firma vyžierala naše odvody a dane, čo posielame na naše zdravotníctvo. Nechápem, ako je možné, že náš štát dovolí firme, ktorá profituje na liečení občanov Slovenska, zdaniť svoj zisk v inom štáte. Nechápem, že prečo nemôže aj obyčajný občan, ktorému dane a odvody zoberú pomaly polovicu platu, tiež platiť dane v daňovom raji. Nechápem, že štát dovolí takejto a iným (J&T) firmám zúčastňovať sa na verejných zákazkách. Nechápem, že sa to všeobecne nevníma ako nespravodlivosť a že sa to toleruje. Nechápem tie pravidlá. Nechápem štát, politikov, občanov, prečo to dovolia. Prečo?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?