Demonštrant podporujúci Pentu

Autor: Ján Macek | 28.2.2012 o 12:12 | (upravené 28.2.2012 o 13:03) Karma článku: 10,71 | Prečítané:  383x

Jedného mrazivého dňa dostal jeden antigorilovský demonštrant po proteste na mrazivom námestí chrípku. Chudák chorý demonštrant! Musel ísť o pár dní k lekárovi, tam vycapil kartičku poisťovne Dôvera, dostal od lekára recept a následne si kúpil lieky v lekárni Dr. Max.  Predtým si ešte vybral peniaze v bankomate Prima banky. Hlavný aktér "Gorily" Penta dúfa, že demonštrant bude papať ešte veľa liekov a že potom bude demonštrovať veselo ďalej. Penta tiež dúfa, že zima ešte dlhší čas vydrží a niektorí z demonštrujúcich budú hospitalizovaní kvôli zápalu pľúc, alebo rozbitej hlave v ich nemocnici. Pekne na nich zarobí...

Fikcia? Kdeže! Verím, že takí demonštranti existujú a že ani netušia o svojej rozpoltenosti. Ako takému schizofrenikovi pomôcť? V prvom rade by bolo dobré , ak by mal protestujúci čas, priestor a možnosť sa zamyslieť nad tým, či náhodou PENTU finančne nepodporuje. Ak by sa zmätený demonštrant zamyslel, tak by zistil, že áno. Prišiel by na to, že na jednej strane demonštruje proti Gorile a na druhej strane ju kŕmi banánmi. Banány sú jeho registrácia v zdravotnej poisťovni Dôvera, kupovanie liekov v sieti lekárni Dr. Max, či jeho účet v Prima banke.

V druhom rade by demonštrant mal porozmýšľať, či by nebolo efektívnejšie a lepšie rozdávať informačné letáčiky o "Gorile" ľuďom pred nemocnicami, lekárňami, pobočkami Prima banky a Dôvery. Prípadne by osvietený demonštrant mohol vyzývať poistencov a klientov pred pobočkami, aby prestúpili do inej firmy. Možno by mu konkurencia zabezpečila aj teplý čaj a tlačenie letáčikov.

Čudujem sa organizátorom demonštrácii proti "Gorile", že nejdú intenzívnejšie a efektívnejšie po krku PENTE. Veď ak by nebolo PENTY, tak by nebola Gorila (aj keď je vysoko pravdepodobné, že by bola iná PENTA). Nechápem, prečo viac neupriamili pozornosť na túto štbákmi prelezenú firmu a neporozmýšľali o tom, ako ich citeľne zasiahnuť. Škodí PENTA spoločnosti? Spoločnosť by sa mala brániť. Keďže právna cesta je zarúbaná, tak možno je na mieste odmietnuť sa spolupodieľať na biznise PENTY.

Vo svete je bežné, že občania bojkotujú pre neetické, nemravné a neekologické správanie sa rôzne korporácie či firmy. Ako rozmýšľa vzdelaný človek s pevne zakorenenými zásadami? Využíva firma detskú prácu v Indii? Výrobok nekupujem, pretože pot a nešťastie chudobných detí ostane na mojich rukách. Možno aj občania na Slovensku začnú bojkotovať firmy a finančné skupiny, ktoré sa v záujme čo najväčšieho zisku nemravne správajú. Na Slovensku sme ale v tomto ešte ďaleko v praveku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?