Sme na jednej lodi s lekármi

Autor: Ján Macek | 30.11.2011 o 18:45 | (upravené 5.12.2011 o 19:08) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  1298x

Dnes ma jedna kolegyňa pekne vytočila. Hodili sme reč o lekároch a miesto diskusie som počúval rozhorčené otázky  - Čo tí lekári chcú? Či im nestačí 300 € navyše?! A pritom len berú úplatky! etc.. Moje argumenty o tom, že úplatky rozhodne neberie každý lekár a toto sa má posudzovať fakt individuálne, že na hodinu má lekár menej ako hosteska, že pravdepodobne po roku 2013 budú na Slovensku najnižšie platy lekárov z okolitých krajín a lekár si zaslúži viac ako 5 € na hodinu, nezabrali. Keď som sa jej opýtal či jej nevadí, že napríklad v prešovskej nemocnici išlo každý mesiac hore komínom 400 000 €, tak to jej nevadilo. Ja to nechápem. To sme naozaj tak hlúpy národ, že závidíme jeden druhému plat a pritom nás vôbec nerozčuľuje, že nám zlodeji za chrbtom kradnú naše peniaze?!

Som zvedavý na to, až budú štrajkovať učiteľky a učitelia. Ak náhodu budú, tak sa tiež môžu tešiť na mediálnu manipuláciu, na jedovaté príspevky od anonymov v diskusiách, na skryté vyhrážky a vydieranie politikov či úradníkov. Určite sa dozvieme, že je nás veľa, že za kvalitu našej práce by sme mali dostať na výplatu ešte menej, že sú aj medzi nami takí učitelia, napríklad na VŠ, čo berú úplatky a že deti sú čoraz hlúpejšie. Minister povie, že tak ako rastú učiteľom platy, tak rastú málokomu a že sa nám slušne zvýšili platy. V priblblých diskusných fórach si ďalej prečítame príspevky, že čo tí učitelia vlastne chcú, veď sú o druhej doma...sme obyčajní vydierači...výhrady typu "prečo sme neštrajkovali za Fica?"...čo ešte chceme, veď máme tri mesiace voľna...keď sa nám nepáči máme ísť pracovať inam, nech vyskúšame, čo je to skutočná práca...učitelia nevytvárajú žiadne hodnoty a iné prostoduchosti.

Potom, ako je masívne masírovaná verejná mienka proti lekárom, ako čítam v diskusiách primitívne reakcie proti lekárom, tak som veľmi sklamaný a smutný. Kam sme to dospeli! Premiérka Radičová, ktorú som si vážil, bez problému klame priamo na kameru, policajti miesto toho aby naháňali zločincov, tak sa vyhrážajú nekompromisným postojom voči lekárom, diskutéri sa pretekajú v odsudzujúcich príspevkoch. Sme chorá krajina, chorý štát! V televízii  pozeráme na idiotov z farmy, vzrušujeme sa nad nejakými smotánkami (aj tak sa po prekročení hranice z nich stáva Acidko), pobehlicami a populárnymi zlodejmi a popritom sme dospeli ako spoločnosť k tomu, že lekárov a aj učiteľov začínajú niektorí považovať dokonca za  vydieračov, pričom je to práve naopak. Vydiera nás rad radom každá vláda, čo sa tu objavila za minimálne posledných 15 rokov!

Snívam o tom, že by sa učitelia pridali k lekárom a vyhlásili štrajk na ich podporu. Som veľmi smutný, že sa o tom zatiaľ neuvažuje. Mnohým učiteľkám a učiteľom nedochádza, že lekári bojujú aj za nás učiteľov. Dnes sa pošliapavajú základné ľudské práva, z lekárov chcú urobiť otrokov systému, ústava a zákony sa vykladajú ako komu vyhovuje. Lekári a učitelia sú na jednej lodi, ale každý vesluje iným smerom. Možno raz na Slovensku príde chvíľa, že učiteľky a učitelia prídu na to, že kým závidia jeden druhému plat, tak ich za chrbtom bezostyšne využili a okradli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?