Páni funkcionári! Choďte už do dôchodku!

Autor: Ján Macek | 9.11.2011 o 21:25 | Karma článku: 10,13 | Prečítané:  1151x

Vážení páni školskí odborárski funkcionári! Dnes ráno po ceste do školy, som osviežený čerstvým vzduchom trošku rozmýšľal o tom, že ak založíme nové školské odbory, tak vám v nich ponúkneme členstvo. Samozrejme čestné. A prečo? Ak by vás nebolo, tak by nám ani nenapadlo zakladať nové školské odbory.

Zakladáme ich preto, lebo už ďalej nevládzeme sledovať, ako podľa vašich vlastných slov tvrdo pracujete a bojujete za naše práva. Vraj ste spravili toho pre učiteľky a učiteľov za tých dvadsať rokov od pádu komančov neúrekom. Vyjednali ste kolektívne zmluvy, týždeň dovolenky navyše, presadili ste preradenie učiteľov ZUŠ do vyššej platovej triedy, podieľali sa na znížení dopadov fiškálnej decentralizácie, zabezpečili opäť vydávanie Učiteľských novín, iniciovali rôzne usmernenia, robili ste školenia o Zákonníku práce, organizovali rekreácie v Tatrách, obhájili súčasné úväzky, aktívne vstúpili do prípravy Školského zákona, každoročne nám zabezpečili valorizáciu platov (to sa mi ani nechce veriť)...etc.. Fakt je toho veľa.

Bohužiaľ o tom veľa učiteliek a učiteľov fakt ani len netuší. Prečo? Pre učiteľa, ktorý má dlhodobo nízky plat, je nuda a otrava počúvať to. Učiteľa zaujíma predovšetkým suma na výplatnej páske. Tá je ako vieme nízka a ako tiež veľmi dobre vieme, tak vy ste pre to aby sa učiteľ spokojne pozrel na výplatnú pásku, neurobili za dvadsať rokov vlastne nič! Učiteľ sa z opätovného vydávania Učiteľských novín nenaje a školenie o Zákonníku práce mu tiež nákupný vozík v supermarkete nenaplní. Máte síce pocit, že ste vykonali obrovský kus práce, ale ako ste si na vašom vlastnom diskusnom fóre všimli, tak pedagógovia sú aj napriek tomu nevďační. V lepšom prípade ste im totálne ukradnutí a v tom horšom vás majú plné zuby. Prečo? Ja vám to teda napíšem. V prvom rade ste to posrali s tým ostrým štrajkom!

Mali ste dôveru. V septembri ste zorganizovali vraj najväčšiu demonštráciu za posledných dvadsať rokov. Na nej ste iste postrehli, že učitelia priam revali - štrajk! štrajk! štrajk! štrajk!. Mnohí sme čakali, že ten štrajk naozaj vyhlásite. Ale čo ste urobili? Nič. Posedeli ste si pri káve s ministrom Jurzycom a premiérkou Radičovou a cúvli ste im. Aj napriek veľkej ochote učiteľov ísť do rizika, do štrajku, ste ustúpili. Neboli ste ochotní vyhlásiť ani jednodňový ostrý štrajk! Prečo? Vraj nie sú peniaze a vláda je už len dočasná. Dnes tento argument začína znieť v ušiach mnohých učiteľov veľmi horko. Vláda odsúhlasila zdvihnutie platov zdravotným sestrám (a budú mať viac ako učitelia čo musia mať VŠ) a veľmi pravdepodobne ustúpi aj lekárom. Učiteľkám a učiteľom to začína znieť ako pohŕdanie. A ak si ešte k tomu prečítajú v Trnavskom hlase článok - „A učiteľ ostal kokotom"...

Vážení páni funkcionári! Pán Gašperan - narodený 1951, pán Lužák - narodený 1947, pán Šimonovič - narodený 1949, pán Kurtansky - narodený 1948. Trošku ma udivuje, že vy čo ste proti neskorému odchodu do dôchodku, ste už sami v dôchodkovom veku a pritom ešte stále vo funkciách. Možno by bolo dobré, aby ste išli príkladom. Všetci máte už po šesťdesiatke a niektorí už presluhujete. Zbaľte to, dajte priestor mladým a choďte už na zaslúžený dôchodok. Urobíte dobre sebe aj nám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?