Odborári, majstri stratégie a taktiky

Autor: Ján Macek | 14.10.2011 o 15:35 | (upravené 14.10.2011 o 19:54) Karma článku: 7,24 | Prečítané:  391x

Tak nám konečne prehovorili naši majstri taktiky a stratégie! Naši ctení odborárski funkcionári! Od 13. septembra až do 6. októbra asi 70% učiteľov z celého Slovenska s dôverou a nádejou čakalo na vyhlásenie štrajku. Štrajk sa ale nevyhlásil. Ešte pred pádom vlády sa ma pýtalo niekoľko kolegýň, že prečo. Nepochopili, že určite ide o nejakú premyslenú taktiku a stratégiu. Funkcionárov môžem ubezpečiť, že všetci učitelia a učiteľky na Slovensku, čo sa chceli zapojiť do štrajku, dôveruje funkcionárom neochvejne ďalej...a ja osobne odborárom doslova všetko žeriem.

Funkcionári školských odborov tesne pred pádom vlády vyhlásili, že budú presadzovať svoje požiadavky bez ohľadu na to, či vláda padne alebo zostane. Teší nás to, aj keď si pár nezodpovedných jedincov praje opak. Odborári mali padnúť a vláda zostať... Našťastie, to sú len naivné dobrodružné  predstavy pomýlených jedincov v učiteľskom zbore. Treba si uvedomiť, že kto by potom niesol zodpovednosť za vyjednávanie ďalších dvadsať rokov? Kto by potom vybojoval pri kávičke v Tatrách odklad na ďalšie rokovanie? Kto by potom vybojoval učiteľom dlhodobo podpriemerné platy? Kto by sa oháňal tarifami, liečebnými pobytmi a očkovaním? No kto?

Odborári vyhlasujú, že štrajk je až tá najkrajnejšia možnosť. Ak niekomu v hlave víri asociácia typu "odborári = štrajk", tak zabudol, že je na Slovensku a mal by si uvedomiť, že jeho asociácia sa týka iných krajín. Teda hlavne tých, kde sa učitelia už majú oveľa lepšie. Naši odborári štrajk nevyhlásia. Štrajkom sa len vyhrážajú, je to ich dlhoročná taktika. Aj teraz mali veľkú možnosť ho vyhlásiť a neurobili tak, hoci podpora učiteľov bola výnimočná. Dôvod prečo ho nevyhlásili? Bol by porušený socálny zmier! Nečudujte sa.Funkcionári odborov sú na rozdiel od učiteľov so svoju sociálnou situáciou zmierení.

„Našich požiadaviek sa nevzdávame, to je jedno, či je tu vláda xy alebo yx."- vyhlásil ďalej pán Lužák, neochvejný to zástupca práv a istôt učiteľov, pre denník Sme. Nuž to xy ma trochu zmiatlo, predsa len som nedával v poslednej dobe na vyhlásenie odborárov pozor a chvíľku som bol presvedčený, že yx je lepšie riešenie. Našťastie, som neupadol do zničujúcich pochybností. A som presvedčený o tom, že keď sa dostane po voľbách 10.marca k moci s najväčšou pravdepodobnosťou Fico, aj vtedy budú odborári bojovať za lepšie platy a viac peňazí do školstva, rovnako ako v rokoch 2006 - 2010. Môžeme im veriť. Mimochodom, ja im verím tak dlho, ako mám dlho podpriemerný učiteľský plat! Raz darmo! Funkcionári školských odborov sú ozajstní majstri taktiky a stratégie! No a napríklad na mojej škole na znak súhlasu s taktikou funkcionárov, sa niektorí dlhoroční členovia odborov rozhodli z nich vystúpiť. Určite je to dlhodobá prefíkaná stratégia...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?