Ako zachrániť náš fascinujúci sociálny systém

Autor: Ján Macek | 9.4.2011 o 10:59 | Karma článku: 15,62 | Prečítané:  2368x

Prečítal som si blog Štefana Kužmu o tom, že obyvateľom osád sa neoplatí pracovať. Trvalo mi asi tak deň, kým môj mozog spracoval informáciu, že v našom „bohatom" štáte sa stačí nevzdelávať, nepracovať, splodiť 6 detí, ktorých výchovou sa ani nemusíte zaoberať, no a za to všetko budú rodičia dostávať odmenu od štátu približne 750 € mesačne . Popritom si ešte môžete privyrábať beztrestne kradnutím vecí do hodnoty okolo 250 €. Ak takto prežijete asi 40 rokov, štát vám ešte ako bonus vymeria väčší dôchodok, ako má napríklad kuchárka čo celý život pracovala napríklad v školskej jedálni. Zákony nášho „bohatého" štátu, plného od reality odtrhnutých byrokratov a politikov, ma neprestávajú fascinovať!

Verte mi, nechcelo sa mi veriť údajom v blogu "Oplatí sa vôbec obyvateľom osád pracovať?". Doteraz bojujem so sladkými ilúziami typu, že to predsa nemôže byť pravda a že to ten poslanec Kužma zle napísal. Ak má niekto z čitateľov tohto blogu informácie, že je to inak, prosím okamžite mi do diskusie napíšte správu, že tu píšem somariny a že aj poslanec Pišta Kužma napísal nezmysly. Verte mi, budem veľmi šťastný a moje sebavedomie prudko stúpne. Určite ma prejdú depresie, ktoré zažívam, keď sa pozriem raz za mesiac na svoju výplatnú pásku a vidím tam čudné slová ako daň, zrážky, zdravotné poistenie, nemocenské poistenie, starobné poistenie, invalidné poistenie. Som si istý, že keď mi zas manželka bude vyčítať môj učiteľský mesačný plat 570 € „čistého", tak jej budem vedieť oponovať.

Rozmýšľam o tom, čo bude tak o dvadsať rokov, keď štatistické demografické tabuľky ohlásia pravdepodobne 800 000 ľudí zo „znevýhodneného prostredia" a ja možno ešte budem pracovať, teda učiť. Netuším akým spôsobom budem učiť, ale zrejme budem musieť byť produktívnejší, usilovnejší a skromnejší. Budem učiť ešte lepšie, ešte viac a oveľa zaujímavejšie a budem za to chcieť čoraz menej. Byrokrati a politici ma zákonite budú milovať. A nielen mňa, ale aj vás ostatných v tomto našom pseudosociálnom štáte, vás všetkých, čo sa poctivo živíte svojou prácou a myslíte na budúcnosť vašu a vašich detí.
Ďalej rozmýšľam o tom, že ak teraz naši občania zo „znevýhodneného prostredia" majú takmer 30% podiel na objeme vyplácaných sociálnych dávok, tak ako to bude o dvadsať rokov, keď ich pravdepodobne bude dvojnásobok?  60 %?! A ešte možno viac, pretože kvôli vyššiemu počtu detí dostávajú nominálne vyššie prídavky na deti a rodičovské prídavky. Ak sa teda nič nezmení, tak nám pracujúcim ostane možno zvyšok. Motivujúce, či nie?! A ešte musím spomenúť, že o dvadsať rokov nás tu bude oveľa menej v produktívnom veku. Možno vtedy slovo dôchodok prestane byť súčasťou bežného slovníka.
A ešte rozmýšľam, že kde potom nájdeme silu a vôľu živiť všetkých tých nadštandardne platených často skorumpovaných politikov a byrokratov. A to sa mi už nechce rozpisovať o sanovaní bánk, o múdrych euroúradníkoch v Bruseli, eurovale a podobných prkotinách...

Vážení pracujúci občania! Je tu možno východisko. Je tu možnosť, aby štát mal aj naďalej veľa peňazí na rozhadzovanie, je tu možnosť aby naši poslanci aj ďalších dvadsať rokov vymýšľali úžasné zákony, vláda tie najracionálnejšie opatrenia a aj obrancovia ľudských práv budú mať určite viac práce a ešte stúpne aj to zázračné hádépé. Je čas aby sme boli nezodpovední! Je čas zobrať si príklad od našich spoluobčanov zo „znevýhodneného prostredia"! Kašlime aspoň päť rokov na zodpovednosť, lepšie bývanie, nový plazmový televízor, dovolenku, na obavy či dokážeme uživiť vlastné deti, na ich kvalitné vzdelanie. Šokujme štatistikov a demografických expertov! Urobme revolúciu v demografickom vývoji! Od dnešného dňa každý večer vypnite počítače a televízory a nezodpovedne sa pomilujte. A možno aj elektrárne by sa mohli pridať a sem tam cez víkend vypnúť elektrický prúd. Výsledok sa do 9 mesiacov dostaví. Toto treba zopakovať aspoň trikrát a potom možno o pár rokov bude polovica Slovenska v hmotnej núdzi, no ale čo?! Ďalej o dvadsať rokov bude mať kto pracovať na dôchodky a sociálne dávky, ďalej budete môcť podporovať našich „znevýhodnených spoluobčanov" a voliť politikov žijúcich v inej realite. Alebo nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?